טורים קבועים

בעמוד זה תמצאו רשימה של טורים קבועים או טורים בהמשכים, אשר נכתבים או נכתבו בעבר באתר סלואו. במידה וליד הטור מופיעים המילים "טור פתוח", הרי שאתם מוזמנים להעלות רעיונות או לשלוח פרקים משלכם לטור הספציפי הנ"ל. כמו כן, אתר סלואו תמיד שמח לקבל הצעות לטורים חדשים, כל עוד הנושא שלהם הולם את רוח האתר והתנועה. על מנת לגלות יותר על הכותב או הכותבת יש להקליק על שמם בפוסט עצמו.

מתחילים:

101 דרכים להאט את החיים

כשמו כן הוא, הטור, אשר נכתב על ידי מערכת סלואו ועל ידי כותבים אורחים מבקש להציג 101 רעיונות ודרכים אשר יעזרו לנו להאט החיים. החל בהבנה טובה יותר של מהות הכסף וכלה בהמלצה להקים קואופרטיב שמרטפים, והכל עם קורטוב של הומור וסירוב עיקש לקחת את עצמו יותר מידי ברצינות.

לפרק הראשון   לכל הפרקים   טור פתוח

 

היסטוריה של מהירות

עמית נויפלד, דוקטורנט בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב, כותב טור תחת הכותרת "היסטוריה של מהירות", ותת הכותרת: "על הקשר שבין החטא הקדמון ותעשיית המזון, הרפורמציה הפרוטסטנטית והמהפכה התעשייתית, ומושג הקהילה כאפשרות של האטה". לא נגענו.

לפרק הראשון   לכל הפרקים 

 

מבוא לכלכלה אנושית

כשמו כן הוא, הטור מבוא לכלכלה אנושית מבקש להאיר את יחסינו לכסף ולהראות כיצד הבחירות היומיומיות שלנו מקבלות משמעות אתית ומוסרית. במרכזו הרעיון כי מבנה השוק כיום משרת פרטים בודדים השולטים במנגנוני היצור וההון, ובהתאמה, הפוסטים העולים בו מבקשים להציג חלופות פשוטות, וצעדים ברורים, שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לנקוט על מנת לצמצם את הנזקים. החל בקמפיין ה'רק לא רשת' וכלה במידע על מערכות חלופיות לשיטה המוניטרית – הטור מבוא לכלכלה אנושית מבקש להגדיר מחדש את המושג 'צמיחה', רק שהפעם, בצורה כזאת שתשרת את כלל האוכלוסיה.

לפרק הראשון  לכל הפרקים  טור פתוח

 

 

המהפכה שבפנים – איך להיות מגניבים בשקל תשעים*

שני ספיבק, סטייליסטית ובלוגרית אופנה מובילה, מעניקה טיפים ומדריכי עשה זאת בעצמך לקוראים אשר רוצים להישאר בחזית האופנה ויחד עם זאת לעשות זאת במינימום של הוצאה כספית. החל מהפיכה של חולצה ישנה לצעיף, וכלה במדריך להכנת משקפי השמש המושלמים, שני דואגת שההשקעה שלכם לא תעבור בכל מקרה את המאה שקלים (שקל תשעים נשמע טוב בתור כותרת, אבל אנחנו משתדלים להיות ריאליים)

לפרק הראשון   לכל הפרקים   טור פתוח

 

הרגלי זן

הרגלי זן הינו פרוייקט תרגום של אחד מהבלוגים המובילים בעולם Zenhabits אשר נכתב על ידי ליאו באבאוטה, ומעניק בכל שבוע לקוראיו שלושה פוסטים מעצימים הקשורים בדרך זו או אחרת לתנועת ההאטה, החל בטיפים לגידול ילדים וכלה בסיפורי זן שעושים חשק לשטוף כלים. הבלוג נבחר באופן קבוע לרשימת 25 הבלוגים הטובים ביותר בעולם ונהנה מקהל קוראים רשומים המונה 250,000 גולשים.

לפרק הראשון   לכל הפרקים

 

Good, Clean & fair – צעדים ראשונים בסלואו פוד

רפרם חדד, המתאם הרשמי של תנועת סלואו פוד בארץ, יחדיו עם כותבים אורחים, מעלה טור אשר מציג את עקרונותיה של התנועה בהרחבה ופורט אותם לכללים מעשיים פשוטים. כראוי לנציג רשמי של התנועה, הכתיבה נעשית בעצלתיים ועד כה עלו שני פרקים בלבד, אולם אנחנו מבטיחים שמיד לאחר שהוא יסיים להחמיץ את הלימונים שקיבל לאחרונה מטוניס יעלה פרק נוסף בסדרה.

לפרק הראשון   לכל הפרקים   טור פתוח

 

לחנך את אמא

רני ארז כותבת טור על חינוך ביתי ומשתפת את הקוראים בכל אחד מהשלבים בדרך הארוכה לדיפלומה הביתית. החל בהירהורים הראשונים וכלה בצורך להסתגל למשכורת אחת פחות, רני לא מסתירה שום פרט מהדרך אותה יש לעבור (כולל ביקור הפמלייה ממשרד החינוך) אם שקלתם בעבר או שאתם שוקלים לחנך את ילדכם בעצמכם בעתיד, הטור של רני יפיח בכם חיים חדשים.

לפרק הראשון   לכל הפרקים

 

חמישים* מטר מרובע של אהבה

בעוד שכל העולם מצוי במרדף בלתי פוסק אחר הרעיון שגדול יותר הוא גם טוב יותר, אתר סלואו מבקש לעמוד איתן בסחף ולהציג את הגישה השפויה לחיים, והפעם, בכל הקשור לדירות מגורים. לצד בוז מוחלט למגדלי היוקרה הצצים מעבר לכל פינה, ולאנשים הבוחרים להתגורר בהם מרצונם החופשי, אנחנו נציג דירות קטנות (עד 50 מ"ר) אשר עוצבו בצורה יעילה ונעימה, וכמו כן פתרונות ריהוט שונים ומשונים שיבטיחו להגדיל את חלל המגורים שלכם, וזאת מבלי לשעבד לחמישים שנה את הארנק שלכם.

לפרק הראשון   לכל הפרקים   טור פתוח

 

קיצור תולדות הזמן

יואב שי, בעל בלוג בקורות הספרים writer's block, והוגה דעות מטעם עצמו, כותב את אחד הטורים המשעשעים ביותר שיצא לנו להעלות מאז קום האתר. החל בניתוחים היסטורים של החברה התעשייתית וכלה בהפניית האצבע המאשימה לעבר משחק הכדורסל, הטור שודדי הזמן האבוד מבטיח שלעולם יותר לא תסתכלו על השעון שלכם באותו אופן כבעבר.

לפרק הראשון   לכל הפרקים

 

__________

רוצים לכתוב טור לאתר סלואו? צרו עמנו קשר וספרו לנו על מה אתם רוצים לכתוב – אין דד ליינים! אין לחץ!! ואין כסף!!! – משתלם מכל הבחינות.

__________

 

 

 

היה ראשון להגיב