101 דרכים להאט את החיים – פרק 9 – ארוחות משותפות

אחרי שהקמנו קואופרטיב שמרטפים ושאלנו מסור חשמלי מהשכנה בקומה הרביעית, אנחנו ממשיכים בבולמוס השיתופים, והפעם, אנחנו אוכלים. צריכת מזון היא כנראה אחת ההנאות הגדולות ביותר בחיים, אבל רוב הזמן אנחנו מצליחים למסמס אותה. או שאנחנו אוכלים בחיפזון כי אנחנו ממהרים באמצע יום עבודה, או שאנחנו אוכלים מול הטלוויזיה ואז מרוכזים בהדחה הקרובה במקום ברוטב הפסטו המושלם, או שגרוע מכל, אנחנו מזמינים טייק אווי שמגיע פושר ואוכלים אותו מול הטלוויזיה, ומהר, לפני שיתקרר.

דרך מוצלחת להשיב לאוכל את הכבוד הראוי לו היא להפוך אותו למוקד העניין, וזאת ניתן לעשות בשתי דרכים עיקריות: לצאת למסעדה, או להזמין חברים הביתה לארוחה. הבעיה העיקרית באופציה הראשונה היא שהיא בדרך כלל יקרה, ולפיכך נעשה אותה אחת לתקופה, והבעיה העיקרית באופציה השנייה היא שהיא בדרך כלל יקרה ולפיכך נעשה אותה אחת לתקופה. בכל זאת, להזמין עשרה אנשים אליך הביתה, להאכיל אותם ולהשקות אותם, זה לא עניין של מה בכך. רק על נושא שטיפת הכלים נצטרך אחר כך לשלם על שלושה מפגשים אצל היועץ הזוגי.

אבל יש דרך להתגבר על הקשיים שמערימות בפנינו הארוחות המשותפות , אחת מהן, היא להפוך אותן לארוחות שיתופיות – כל אחד מביא עימו משהו לארוחה. זה דורש מעט תכנון מוקדם מאחר ואנחנו לא מעוניינים לשבת לשולחן עם חמישה עשר סוגים שונים של תפוחי אדמה, אבל מעבר לכך, בכל פעם שניסינו זאת הניסוי עבד מצוין. המארח מחלק את האורחים לשלוש קבוצות: ראשונות, עיקריות, ואלה ששורפים את המועדון ועל הדרך מכינים אחרונות. מעבר לכך הידיים חופשיות לטגן, להקפיץ, להשחים, לבשל ולאפות.

"אוקי, אתם יודעים שישו אלרגי לפול, נכון?" (סעודה משותפת מהמפורסמות)

אוכל הוא בילוי שמתעצם בחברה ולא רק בגלל ההנאה שטמונה בלאכול לצד חברים טובים, הארוחות השיתופיות מאפשרות לנו ליהנות ממגוון רחב של מנות, מתכונים, סגנונות ומסורות. יכול להיות שאתם מכינים צ'ילי קון קרנה מדהים, אבל חאלס, כמה אפשר לאכול אותו, ושניצל עם פתיתים… אתם אמיתיים? ארוחות משותפות חושפות אותנו לשלל מזונות אליהם אנחנו עדיין לא רגילים, הן מרחיבות את קשת הטעמים שאנחנו נחשפים אליהם, ובדרך כלל מסתיימות בהחלפות מתכונים.

אז קדימה, תרימו טלפון כבר עכשיו לחמישה זוגות של חברים קרובים (אפשר גם רווקים ורווקת אבל תדאגו שהם לא יגיעו עם שניצל תירס של טבעול) ותארגנו לכם ארוחה שיתופית למחר בערב. כל אחד מכין מנה אחת, זה זול, וזה אושר גדול.

____________

לפרק הראשון – כללים מקדימים

____________

1 תגובה

  • הגב מרץ 2, 2014

    מיכאל רובין

    אחלה אתר, אחלה כתיבה, אחלה רעיונות – חלק לא קטן בכלל מיושם בציבור הדתי/ חרדי לסוגיו – ארוחה משותפת בשבתות, גמ"חים למיניהם (ממוצצים עד כלי עבודה) ויום מנוחה….. שבו אין בכלל(!) סמארטפונים ונסיות וכו' וכו'..
    אבל אני עדיין חי בלחץ למרות שאני שומר שבת אז תודה על פקיחת העיניים!!!

      

השאירו תגובה