יום שישי הקרוב – צעירים עושים עיר

בפינת הרחובות מזא"ה ושטראוס בתל אביב שוכן אחד הבתים היפים והמוכרים בעיר, בית התאומים, שכיום מוכר גם בשמו הפשוט יותר מזא"ה 9. במסגרת בניית רובע לב העיר, חוייבו היזמים לשפץ ולשחזר את הבניין האקלקטי שנבנה בשנות העשרים של המאה הקודמות, ולאחר השיפוץ יועד הבניין לשמש כספרייה ציבורית. אלא מה, לאחר סיום השיפוץ ראו היזמים כי טוב הוא הבניין ויפה למראה, וביקשו, בניגוד להסכמים הראשונים, להפכו לבניין משרדים אקסקלוסיבי. התירוץ הרשמי שנמסר לכל מי שהתעניין היה כי רעיון הספרייה נשלל מאחר והיה חשש כי התקרות לא יעמדו בעומס הספרים. ניחא, בכך כמובן אין להסביר את העובדה כי הבניין עמד ריק ונטוש כמשך יותר משש שנים (2003-2009), אולם מאחר ואין בידינו עדויות חותכות להשתלשלות העניינים אנו נסתפק בחדשות הטובות.

בית התאומים לאחר השחזור, עומד נעול על סוגר ובריח ואין איש היוצא או נכנס. כיום החזית ירוקה ושמחה וכמעט בכל שעה ניתן להבחין בתנועה בלתי פוסקת של אנשים במתחם (צילום: Gellerj)

 

והחדשות הטובות הן באמת כאלה. בלי הפגנות של תושבים וללא מרד עירוני של פעילים כאלה ואחרים, הצליחה העירייה לבסוף להשתלט על הנכס ולהפוך אותו לפנינה עירונית אמיתית, אשר בפנוכה פועלת אחת היוזמות המוצלחות שיצאו תחת ידו של רון חולדאי (מפרגנים כשיש על מה, תמיד) – המעבדה החברתית. ארבע קומות באחד משני הבניינים מוקדשות כולן לפעילויות של צעירים בין גילאי 18-35 המבקשים לקחת חלק בפרוייקטים כאלה ואחרים של ייזמות חברתית, אמנותית או תרבותית, וכחלק מהתמיכה העירונית בפרוייקט הם זוכים לשירותי ייעוץ וליווי מצוות מקצועי של מומחים, שלא לומר מקום ממוזג ונעים בו הם יכולים לעבוד ולהכיר יזמים אחרים.

את כל זה אנחנו מספרים לכם מהסיבה הפשוטה שביום שישי הקרוב, בית הצעירים של מזא"ה 9 מאחד כוחות יחד עם חברינו הטובים מ"Lendu" – הרשת החברתית לכלכלה שיתופית, ויחדיו הם מרימים יריד שמח שכולו מוזיקה, בירה וצרכנות שיתופית. החל מהשעה 10:30 בבוקר ועד לשעה 17:00 אחר הצהריים, אנחנו צפויים ליהנות משלל פעילויות שלרובן ייתכנו השלכות חיוביות על האופן שבו אנו צורכים ומשתפים.

בין השאר אנחנו יכולים לצפות ל:

שוק קח-תן של בגדים וחפצים ברשות Lendu ו- הבד קיימא Habad Kayma . כל העודפים מהשוק יהיו תרומה לעמותת בינינו.
אלכוהול קייצי במיוחד מידי הבר-קיימא
מוזיקה והילולת צהריים מאצבעות של שומעים חזק – קואופרטיב הגברה ותאורה
הופעה מקפיצה של פילהרמונית הרחוב מבית זה.זה
שוק ירקות, פירות ומצרכים לשבת מידי קואופרטיב אורגני דרום תל אביב
סדנאות עשה.זאת.בעצמך מטובי המורים של סדנאיות ת"א
יריד אמנות בת השגה בסימן תוצרת מקומית מבית היוצר של La Culture \\ לה קולטור
הדפסות תלת מימד והצצה לתרבות המייקרס בסיוע XLN
מיקרו פילנטרופיה למיזמים חברתיים בהובלת קרן בקטנה – Keren Ba'ktana
הרצאות קצרות ומעוררות השראה של טובי המוחות החברתיים-שיתופיים בעיר
מכרז ללא תשלום של מרכז אושר, בנק הזמן של תל אביב.

מפת התמצאות למי שאוהב לתכנן דברים בדייקנות

 

אז נכון שרק לפני מספר ימים עלה באתר זה פוסט על גן קרית ספר (הפארק האקולוגי שהוקם לאחר מאבק ארוך של התושבים), ונכון שברגעים אלה ממש אתם עסוקים בהכנת הלימונדה, קירור הענבים וניעור האבק משמיכת הפיקה לקראת הביקור במתחם בסופ"ש, אבל שני הדברים כמובן אינם סותרים ואפילו להפך – קודם מבקרים ביריד השיתופי, ואז, שמחים, טובי לב ומשותפים עד שד עצמותיכם, ממשיכים לרביצה בפארק המקסים. שלא תגידו שלא סדרנו לכם את שישי.

____________

לעמוד האירוע בפייסבוק

____________

1 תגובה

  • הגב יוני 23, 2013

    אימשין

    הנוער לשלטון.

      

השאירו תגובה