תחרות הטיעון המוסרי החזק ביותר בעד אכילת בשר

העיתון "ניו יורק טיימס" הכריז על תחרות "הטיעון המוסרי החזק ביותר בעד אכילת בשר".
"בשנים האחרונות נדמה כי צמחונים, ואף יותר מכך – טבעונים, השתלטו על הדיון הפילוסופי סביב שאלת המוסריות של אכילת בעלי חיים אחרים. מול הטיעונים הפילוסופיים והאתגרים המוסריים שהציבו אנשים דוגמת פיטר סינגר או ג'ונתן ספרן פויר, סיפקו חובבי הבשר תשובות דלות שהסתכמו פחות או יותר בכך שבשר הוא דבר טעים ומזין, שהוא חלק מהתרבות שלהם, ולאכול בשר זה דבר מקובל בטבע. עם זאת, קרניבורים מעטים ניסו לגבש תשובה לשאלה הבסיסית: האם יש לנו זכות מוסרית לאכול בעלי חיים, לפחות כאשר חיינו אינם תלויים בכך", נכתב בהודעה על התחרות.

המתמודדים בתחרות מתבקשים לשלוח מאמר של עד 600 מילה (באנגלית) לכתובת הדואר האלקטרוני [email protected]. המועד האחרון להגשת הקטע הוא ה-8 באפריל. המאמרים הטובים ביותר יפורסמו בעיתון.

חבר השופטים בתחרות כולל חמישה גברים (!) שנודעו בעמדותיהם הביקורתיות (במידה זו או אחרת) כלפי אכילת בשר: פיטר סינגר, מייקל פולן, מרק ביטמן, ג'ונתן ספרן פויר ואנדרו לייט.

בהודעה על התחרות, ביקש הטיימס מהמתמודדים להתמקד בסוגיה המוסרית ולא לנדוד להיבטים אחרים. "אל תספרו לנו למה אתם אוהבים בשר, למה לאכול אורגני או מקומי, או למה יש לכם זכות לבחור מה אתם רוצים לאכול. רק תאמרו לנו מדוע זה מוסרי לאכול בשר", נאמר בהודעה.

 

__________

לאתר הכל שקרים

__________

באותו נושא – למה הפסקתי לאכול בשר ועודדתי אנשים אחרים להמשיך ו- לא רק מקדונלדס

__________

היה ראשון להגיב