אוקיי בומר – נדן פלדמן ואני בשיחה

לפני קצת יותר משבועיים, ובעקבות הטור "אדם (ללא עבודה) מחפש משמעות" שכתבתי, פנה אלי נדן פלדמן והציע לארח אותי בפרק בפודקאסט "אוקיי בומר". בימים רגילים, הפודקאסט עוסק בסוציאליזם, קפיטליזם, פוליטקה ותרבות בארה"ב, אבל מאחר ואנחנו לא בימים רגילים, נדן (ושותפו להגשת הפודקאסט, אלי קוק) החליטו להרחיב את מנעד הנושאים. דיברנו קצת יותר משעה על מגוון נושאים, ואני מרשה לעצמי לומר שהייתה שיחה מעניינת מאוד. מה שכן, מאחר וזאת לא השיחה הראשונה שאני משתף בבלוג, אני שמח לנצל את ההזדמנות כדי להעניק במה (עוד במה) למחקר מרתק של נדן, שבימים אלה שוקד על כתיבת עבודת דוקטוראט שבמרכזה קשרים ענפים שניהלו חברות אמריקאיות עם גרמניה הנאצית, לפני ובמהלך מלחמת העולם השנייה.

התאגידים שסיפקו את התשתית למכונת המלחמה הנאצית, התעשיינים שקיבלו מהיטלר באופן אישי את "מדליית מסדר הנשר הגרמני", והמנכ"ל שלא היסס לקבוע כי "היטלר הוא הנס של המאה ה-20"… במילים אחרות, אם נמאס לכם לשמוע אותי מדבר על האטה, מומלץ מאוד לבקר בבלוג ההיסטורי של נדן "אמריקה למען היטלר", ואז להתחיל ולמרוט את השערות שלכם, אחת אחת.

זאת השיחה שלנו

וזה הבלוג של נדן

 

Drapeau américain (Le Rouge) – Gerard Fromanger 1968

***

למקרה שפספסתם – מהדורה חדשה ומעודכנת של המדריך המלא להאטה זמינה עכשיו באתר הוצאת הקיבוץ המאוחד ובכל חנויות הספרים.

תגובות2

 • הגב אפריל 29, 2020

  נעמה יערי

  כמו תמיד באיחור האזנתי לפודקסט אוקיי בומר.כמו תמיד אני מאד אוהבת להקשיב לך ותמיד מאמצת משהו חדש מדבריך.
  הפעם זה היה הדיבור על כך שכשאני שוטפת כלים או מבשלת אני תמיד שומעת פודקסט או רדיו. בודאי באוטו.עכשיו הולכת לכיור ומנסה להשתעמם. 

    

 • הגב מאי 26, 2020

  עמית

  ומה הכתובת של הפודקאסט?

    

השאירו תגובה