CreativeMornings TLV – להציל את העולם בלי כוונה – ההרצאה

בחודש אוקטובר האחרון הזדמן לי להעביר הרצאה תחת קורת הגג של היזמה הנהדרת CreativeMornings, שאני מודה בבושת פנים שלא ידעתי דבר על קיומה. העמותה, שהוקמה בניו יורק בשנת 2008, פועלת נכון להיום ב-207 ערים הפזורות על פני 65 מדינות, ומבקשת להעניק במה ליצירה מקומית. אחת לחודש, בימי שישי בחו"ל ובימי חמישי בארץ, נערכים מפגשים הכוללים קפה איכותי, מאפה משמין, והרצאה קצרה של חצי שעה לקהילה היצירתית של אותה עיר. האירוע מתחיל באופן קבוע ב-08:30 ומסתיים ב-10:00, וזה תירוץ מצוין לאחר לעבודה ולהגיע אליה מלאים בהשראה. הכניסה, חשוב לציין, אינה כרוכה בתשלום, אבל היא כן מצריכה הרשמה מראש, אז מומלץ לעקוב אחרי העמוד של CreativeMornings TLV ולהתעדכן בהרצאות הבאות.

יש מעט מאוד דברים שאני אוהב פחות מאשר מצלמות, ובכל הזדמנות שיש לי אני נמנע מהן, אבל חלק אינטגרלי מפעילות העמותה הוא תיעוד בווידאו של ההרצאות (שעולות לאתר), אז אם חיכיתם להזדמנות לראות אותי מנסה לא להתעלף, הריהי לפניכם.

תודה לנטלי וליהי שמנהלות את הסניף התל אביבי, ולעומר ששידך. היה כיף.

 

___

___

תגובות8

 • הגב ינואר 16, 2020

  יעל

  עמית, נהדר! יש אתר ל- CreativeMornings TLV ?

    

  • עמית נויפלד
   הגב ינואר 16, 2020

   עמית נויפלד

   היי יעל, תודה! 🙂
   יש לינק לאתר של העמותה בפוסט, ולמעלה מצד שמאל את יכולה לראות Find yout City האופציה הראשונה שעולה אצלי זה תל אביב

     

 • הגב ינואר 22, 2020

  לימור

  הי עמית, נפלא כרגיל! ואגב, תוך כדי הקשבה גם קניתי לילדיי את הספר טי-און אולי באמת נוצרנו מתא (אז כן, הוא עדיין נמכר:))

    

  • עמית נויפלד
   הגב ינואר 23, 2020

   עמית נויפלד

   היי לימור, ואוו! מודה שלא ידעתי שזה אפשרי 🙂
   מזכיר שהוא נכתב בגיל 20 אז נא לא לשפוט את איכות הכתיבה לחומרה 😉

   להתראות!

     

 • הגב ינואר 25, 2020

  נעמה יערי

  הרצאה נהדרת. אני מזמן משתדלת לנסוע לחופשים רק להליכה באזור שבו מתגוררת.

    

 • הגב ינואר 30, 2020

  galgal21

  מאוד מסקרן איך אתם מסתדרים בעבודה? הרי היום כמעט אין עבודות במשרה חלקית אלא רק במשרה מלאה (רק 3% מהעבודות הן במשרה חלקית) + שעות נוספות ובדרך כלל מנסים להלחיץ את העובדים.
  בנוסף אם הצלחתם להשיג עבודה במשרה חלקית, אז איך אתם מסתדרים עם הכסף (הרי צריך לשלם שכר-דירה (לפחות צעירים שאין להם עדיין דירה בדרך כלל), לקנות אוכל, לשלם מיסים, יש הוצאות על גן ומטפלת לילדים (אני מניח שרובכם בעלי משפחות או רוצים להקים משפחות), אני מניח שכל משפחה צריכה לפחות רכב אחד (לפחות כדי להגיע לעבודה))?

    

  • עמית נויפלד
   הגב ינואר 31, 2020

   עמית נויפלד

   בקצרה (יש פרק שלם בספר שכתבתי על עבודה ואני לא יכול לתמצת אותו לתגובה) הרעיון הוא להפוך את עצמך לעובד מספיק יעיל כדי שתוכל לבצע יותר מהצפוי בפחות זמן מהנחוץ, וברגע שאתה מבסס את נחיצותך למערכת, השעות הופכות להיות הרבה יותר גמישות. למצוא עבודה בחצי משרה זה אכן לא פשוט, אני אישית עובד במשרה מלאה, פחות או יותר, אבל בתור התחלה אני לא נותן לעבודה לגלוש מחוץ לשעות שהגדרתי לה, תופעה מוכרת מידי לצערי באוכלוסיה הרחבה. תכוון להתחיל במשרה מלאה, ובהדרגה להוריד את השעות לטובת לימודים, משפחה, תחביבים וכו – אם תהיה עובד טוב תגלה שזה הרבה יותר קל ממה שזה נראה. הרבה מנהלים היום מפנימים את העובדה שעובד מרוצה ושמח עושה עבודה טובה יותר מעובד שחוק שנשאר יותר שעות במשרד.

   בשורה התחתונה, אימוץ רעיונות של עבודה איטית יכול בפוטנציה להפוך אותך לעובד יותר רווחי ולא פחות. אבל, וזה אבל חשוב, יש גם צד שני למשוואה – צריכה. תנועת ההאטה מלמדת אותנו איך להפחית בצורה דרמטית את ההוצאות שלנו, בכל תחום: מזון, פנאי, דיור, תחבורה וכו', אז ברגע שאתה לומד ליהנות יותר תוך כדי שאתה מוציא פחות, אתה מגלה שאפשר, תיאורטית, להתחיל לחשוב גם על להרוויח פחות בלי שזה יכניס אותך לחרדות. ספציפית לשאלת הרכבים, מגורים בעיר מגדילים דרמטית את הסיכויים שלך להתנהל בהצלחה בלי רכב, או עם רכב אחד בלבד.

     

 • הגב פברואר 1, 2020

  galgal21

  האם ניתן לשלם על הספר בצ'ק / העברה לחשבון או במזומן?

    

השאירו תגובה