פופקורן 108 – ליאור פרנקל מארח אותי לשיחה

את ליאור פרנקל הכרתי לפני קצת יותר מחמש שנים. באותם ימים הוא השיק את קמפיין "PHONE FACED DOWN" (בשיתוף עם שי נצר) שעודד אנשים להניח למכשיר הטלפון שלהם ולהתנתק מהרשתות, וגרם לי לחזר אחריו במרץ כדי שיתארח אצלי בבלוג. הקמפיין, קצת כמו כל דבר אחר שליאור עושה, זכה לחשיפה עצומה וכיכב במגזינים ובאתרים בארץ ובחו"ל (כן, גם כאן בפינה הקטנה שלי), ובשנים העוקבות שיתפתי פעולה בקידום ה"יום הלא דיגיטלי" המקומי, גם הוא מעשה ידיהם של פרנקל ונצר.

בין לבין ליאור הספיק לכתוב ספר שהפך לרב מכר (אני רוצה הכל – מדריך קריירה לעולם החדש), להקים בלוג פופולרי עם קבוצת פייסבוק נלווית (אנשי העולם החדש) ולהפיק פודקאסט מידי שבוע, באופן עקבי ומעורר הערצה, לו מאזינים עשרות אלפי אנשים (רשימה חלקית בלבד – ההספק של פרנקל גורם לי לסחרחורת קלה). בכל מקרה, כאשר הוא שמע שהספר שלי ראה אור הוא מיד הזמין אותי להתארח באולפן שלו, ואני התייצבתי בשמחה. אז הנה, שעה וחצי של שיחה על החיים, על הספר ועל ההאטה באופן כללי. מודה שמעט התרגשתי, וככל הנראה דיברתי יותר מידי (ומהר מידי), אבל ליאור ידע להכווין אותנו ביד מיומנת ובקול יציב, וזה המקום לומר לו שוב, תודה.

 

נ.ב.

מאז שהספר "היסטוריה של מהירות" יצא לאור (לפני שלושה שבועות בדיוק) קיבלתי כמה וכמה שאלות בנוגע לספר ולעתידו של הבלוג, אז הנה כמה תשובות קצרות:

 1. הספר הוא לא אוסף של כל הפוסטים שהתפרסמו בבלוג. אני מודה שקוראים ותיקים שעקבו אחרי האתר מיומו הראשון בוודאי יזהו את רוב הרעיונות שעולים בו, אבל השתדלתי מאוד שהוא יהיה מעניין גם עבורם.
 2. הנה תגובה אחת של קוראת ותיקה שגורמת לי להאמין שעמדתי במשימה.
 3. הספר הוא לא סיכום של תקופה, אני בהחלט מתכוון לחזור ולכתוב בבלוג באופן פעיל, ויש לי כבר רשימה של פוסטים שהולכת ומתארכת במחברת השחורה.
 4. את הספר ניתן להזמין כרגע רק דרך האתר. במהלך החודש הבא אני מקווה שנתחיל להפיץ אותו בחנויות קטנות ועצמאיות, אבל אין טעם לחפש אותו בצומת ספרים או בסטימצקי בשנים הקרובות.
 5. הספר יוצא בדואר 24 – זה קצת מצחיק אנשים שספר איטי נשלח בדואר מהיר, אבל השותף שלנו להובלה הוא דואר ישראל, ואנחנו חייבים לעבוד על ממוצעים ("אנחנו" זה אני ונועה, שבלעדיה כלום לא היה קורה).
 6. דואר ישראל מתייחס לטווח הזמן "יממה" באופן מופשט למדי – קרה לנו כבר שהמעטפה הגיעה למזמין רק אחרי 10 ימים, אז אנא, סבלנות.
 7. החל מהשבוע יש גם עותק דיגיטלי, הוא נשלח במייל מסודר בתוך 24 שעות לכל היותר, עם הסבר מפורט על אופן ההורדה ואפשרויות הקריאה.

וגם, בקשה אישית קטנה:

למרות אינספור הגהות שהספר עבר, קורא ערני אחד כבר מצא מקום בו השמטתי ה' ידיעה, וקוראת נוספת איתרה ב"תודות" מעשה מגונה שבצעתי בביטוי "לילות כימים". אז ראשית, תודה דודו ותודה מיכל, ושנית, אשמח אם תעדכנו אותי בכל טעות שחלילה תמצאו, וגם בכל הערה או הצעה אחרת לשיפור. כל עזרה תסייע לי לשפר את המהדורה הבאה.

 

שיהיה שבוע טוב,

עמית

תגובות9

 • הגב דצמבר 23, 2018

  מר

  ברכות על הספר, תהליך ארוך ובטח מייגע אבל מרומם בסופו. תהיתי לי, מה זאת "המחברת השחורה"? האם רעיונות ותהיות מתונות אתה כותב על דף או במחשב?

    

  • עמית נויפלד
   הגב דצמבר 23, 2018

   עמית נויפלד

   תודה על הברכות, רעיונות אני עדיין כותב במחברת שאני נושא בתיק שלי בכל עת…

     

 • הגב דצמבר 23, 2018

  אילת שחם

  עמית, תודה רבה על הספר הנפלא! קוראת אותו לאט ובשמחה – כראוי לספר על ההיסטוריה של מהירות… מכילה כל רעיון, חושבת איך להטמיע אותו בחיי ובחיי משפחתי וקהילתי.

    

  • עמית נויפלד
   הגב דצמבר 24, 2018

   עמית נויפלד

   תודה רבה אילת, כיף לשמוע!

     

 • הגב דצמבר 26, 2018

  אפי כיפי

  נהניתי מאוד מהפרק, במיוחד מההסבר על התנועה הפרוטסטנטית ואיך הוא השפיע על כל התפיסה שלנו את עולם העבודה.
  הכרתי את הקווים הכלליים כי למדתי אותם בקורס מעניין בפתוחה (https://www.openu.ac.il/courses/10674.htm) אבל בכל זאת היה כיף לשמוע שוב ולהעמיק.

  והשיא – קניתי את הספר בעקבות שמיעת הפרק!

    

  • עמית נויפלד
   הגב דצמבר 26, 2018

   עמית נויפלד

   תודה רבה אפי, כיף לשמוע,
   הספר כמובן מרחיב על הנושא, שלצערי נלמד רק בחוגים ספציפיים באקדמיה ולא כתוכן חובה לבגרות בהיסטוריה, למשל.

   מקווה שתהנה מהקריאה

     

 • הגב ינואר 2, 2019

  מור

  נהניתי מאוד מהפרק, תודה רבה!

    

 • הגב ינואר 2, 2019

  עידן כספרי

  תודה ולא בפעם הראשונה על הבלוג המענג.
  אני קורא את הספר לאיטי (כמה עמודים בכול יום כמעט)
  ונהנה, אז תודה שוב
  אהו

    

 • הגב ינואר 5, 2019

  Leo

  היי עמית, מקדיש לך את השיר הזה:

  https://www.youtube.com/watch?v=CGzuWv3uis0

    

השאירו תגובה