בילי טאלן וכנסיית הבשורה האמיתית

"חינכו אותי שהגיהינום הוא שבעה אגמים של אש נצחית. אבל הגיהינום, הגיהינום האמיתי, הוא כאן ועכשיו", אומר המטיף בחליפה הלבנה, ומקהלת הגוספל שמאחוריו מתחילה להמהם תו נוגה. "האמינו לי, שברגע זה, אחיי ואחיותיי, אנחנו נאכלים על ידי הלהבות, נשרפים באש שאיננו מסוגלים לראות או לחוש, שנרשמת בתודעתנו רק כמעין חוסר סיפוק מפתה". הוא מתקרב לקצה הבמה, רוכן לקהל, ולוחש: "אתם מרגישים בזה, ילדיי? התחושה הזו שמשהו חסר? שמשהו חשוב לנו… אבד?"

שירת המקהלה מתעצמת. "חסר לנו אייפון חמש!", צועק המטיף, ופניו מאדימות באחת. "חסרה לנו טירת החלומות של ברבי! חסר לנו את הסבון שיעשה את פנינו צעירים! את הג'ינס שיעשה אותנו למקובלים! אנחנו תמיד במרחק של מוצר אחד מהאושר, ילדיי, ואנו נשרפים, נשרפים בכמיהה אל הקניה הזו!". מלמול נרגש עולה מהקהל: המטיף נופל אל ברכיו. "הצל אותי, כוח עליון, כי גם אני חטאתי!"הוא זועק, "גם אני התפתיתי למבצעי הנחות של עשרה דולר שנקנו בדמן של פועלות בנות שתיים-עשרה מבנגלדש, שפחות של וול-מארט! אבל גם אני עבד! הצל אותנו, כי כולנו עבדים – כולנו מכרנו את נשמתנו למיקי מאוס!"

הכירו את הכומר בילי טאלן, העומד בראש "הכנסייה של הפסקת הקניות", אשר מטיף ומתריע מזה כעשור מפני חזון אחרית הימים של תרבות הצריכה (Shopocalypse). הכנסיה, שהוקמה בניו יורק כוללת כמה עשרות אקטיביסטים אשר בנוסף לשלל מעלותיהם יכולים גם לשיר מבלי לזייף, וכך, הגוספל הכנסייתי המוכר עובר מהפך ומתאים את עצמו לרוח הדת החדשה.

ולמיטיבי לכת – "מה ישו היה קונה?" – סרט תיעודי אודות הכומר בילי ובולמוס הקניות שאוחז באמריקה – במאי: מורגן ספרלוק

__________

לאתר המומלץ הכל שקרים

__________

היה ראשון להגיב