המהפכה שבפנים – איך להיות מגניבים בשקל תשעים* – 5 – נעליים מחודשות

הרבה לפני "סקס והעיר הגדולה" היה ברור שלנשים יש בעיה קשה עם נעליים שמתבטאת בעובדה שהן פשוט לא יכולות להפסיק לרכוש עוד ועוד מהן. ההתמכרות הולכת אחורה בהיסטוריה המתועדת וקיימות אפילו שמועות הטוענות שרגע לאחר אכילת פרי עץ הדעת זעקה חווה "אלוהים אדירים, אני יחפה!!" ואז רצה לחנות הנעליים הקרובה.

בימינו, כאשר מכל פינה מבצבצת חנות חדשה של מעצבת צעירה ומבטיחה המצב אפילו יותר קשה, ולא נדיר למצוא בחורה שעומדת מול ארון עם חמישים זוגות נעליים ומתבכיינת שאין לה מה לנעול, כמוני למשל, אתמול.

קשה להאשים אותי. נעלים נוטות להישחק, להתלכלך, להיקרע, לצאת מהאופנה (ולחזור חמש דקות אחרי שזרקת אותן סוף סוף), ורובן נותרות בארון רק מטעמי נוסטלגיה גרידא, ועדיין, הפעם הצלחתי להתאפק. זרקתי את כרטיס האשראי שלי למקום מספיק גבוה שאני לא אוכל להגיע אליו לעולם (מעל המקרר) והתיישבתי לבחון ברצינות את המלאי שבארון. לאחר כמה דקות מצאתי זוג ראוי לפרוייקט המדעי שהתעתדתי לנסות – איך ליצר נעליים מגניבות בשקל תשעים – כשכול מה שיש לי זה זוג נעלים ישנות ומרוטות, ושלושה טושים שחורים.

הנעליים שנבחרו, ניתן לראות את השחיקה והשריטות בחלקן הקדמי

 

אני והנעליים בימים יפים יותר, כשהן עוד היו חדשות

 

הציוד המקצועי איתו התבצעה העבודה

 

וכעבור עשר דקות גג...

 

מוכנה ליציאה

 

_________

חידוש נעליים הופך להיות טרנד עולמי בשנים האחרונות, הן כתוצאה מהמודעות העולה לנזקים האקולוגים של תרבות הצריכה והן כתוצאה מהתמוטטויות עצבים חוזרות ונשנות של גברים שמקבלים את חשבון כרטיס האשראי של הנשים. אני באופן אישי בצעתי פרוייקט DIY בסיסי באמצעות חומרים סופר זולים וזמינים, אבל אם אתן רוצות להשקיע מעט יותר האופציות הן כמעט אינסופיות. באתר הזה אתן יכולות למצוא עשרות רעיונות לעיצובים חדשים שיקנו לנעלים הישנות שלכן לפחות עוד מחזור חיים אחד, יעשו טוב לסביבה, ויחסכו לכם מאות שקלים (ביום).

הנעליים של סבתא שלכן הופכות לשובבות

 

סקוץ ורצועה צבעונית זה כל מה שצריך

 

וכמובן, איך אפשר בלי סרטון

 

____________

אז בפעם הבאה שאתן עומדות מול חלון ראווה ומהססות אם לבצע את הרכישה הבאה, תחליטו שקודם כול אתן ממצות את הגופות הישנות שזרוקות אצלכן בארון. תהיו יצירתיות, תגנבו רעיונות, ואל תפחדו לטעות. תמיד יהיו לכן עוד 49 זוגות להתנחם בהן. משחקים של DIY  הם דרך נהדרת לפנק את עצמך בפריט חדש ובעלות אפסית, וכשאלה ייגמרו, נוכל לעבור לשלב הבא – קורס סנדלרות!

___________

* שקל תשעים נשמע מגניב אבל יש מצב שנגרד את המאה מלמטה
לפרק הקודםמשקפי שמש
לפרק הראשוןוהחגיגי

___________

היה ראשון להגיב