קיימות תל אביבית – 1 – הנבט הראשון

זה היה עוד נבט קטן שרצה למצוא אדמה מתאימה ולגדול.

שכבתי במיטה, היו לי יותר מדי רעיונות מכדי להירדם. זה בדרך כלל קורה לי בתקופה הזו. מעין אקסטזה של סוף חורף, תגובה לימים שהולכים ומתארכים, לפריחה שיש ולזאת שעוד תגיע. הפעם נראה לי שהזמן והדילוגים עשו משהו מיוחד: נפתחה לי צ'אקרה של יצירתיות ומשחק.

מי אני?
אני אוהבת אנשים וסיפורים.
נשואה באושר, אמא לתינוק קטן ומתוק. אני חוקרת נרטיבים בקולנוע והקשרם לתרבות עכשווית ולכלכלה. אני מרצה וכותבת. אני עובדת כביבליותרפיסטית במרפאה לבריאות נפש לילדים ונוער.
אני יוצאת למסעות, בחוץ ובתוך עצמי, מאמינה בטוב ומנסה לקדם אותו בכל המעגלים שסביבי.

הדוקטורט שלי עוסק בגיבוש זהות דרך נרטיב סובייקטיבי וכיצד זה בא לידי ביטוי בקולנוע. אני מתייחסת לכך שיותר ויותר יש כתיבה ודיבור בתרבות הפופולארית בין על קהילתיות, קיימות, אקולוגיה, ולאט יותר. אני קוראת למגמה התרבותית הזו: ניאו-מודרניזם. אני מקווה שיש לי קניין רוחני על השם הזה, כי אני כותבת עליו דוקטורט כבר 5-6 שנים. מי סופר.

תרבות פופלארית - אלפים מפגינים כנגד ההתחממות הגלובלית (צילום: מיכל הרט)

Enough about me, what about you?

אנחנו בעצם עוד לא מכירים, עוד לא ראיתם את כל הפנים שלי, ואני לא מכירה את מידת ההקשבה שלכם, את אופי הדיאלוג, אם תגיבו אלי, אם תשתפו. אני מקווה שאינכם שייכים לפוסט-מודרניים, אותם אנשים שהם ציניים מאוד, מרירים עד תוקפניים או מצחיקים אבל לא אומר שום דבר רציני. אני מקווה שאינכם מסובכים מדי בתוך עצמכם מכדי להקשיב.

כנראה שקצת נמאס לי מנרקיסיסטים, הפרעות אישיות ואנשים מאוד פסימיים. יש מהם שאני אוהבת, או כי הם משפחה או כי יש לנו הרבה היסטוריה. לאחרים אני מנסה לעזור, או כי אני אדם שאוהב להפיץ אור או כי הם מטופלים שלי וזה הנדבך  המגדל שקיים בעבודה טיפולית.

כאן אני מחפשת אנשים אופטימיים, כאלה שמחפשים אותנטיות, איטיות, הקשבה, תשומת לב, איכות. כאלה שאוהבים אוכל טוב, יוגה, קצת טבע, תרבות. אנשים שאוהבים את עצמם על כל פגמיהם ומוכנים לעשות בשביל עצמם, הסביבה והזולת דברים. אנשים שאינם מפחדים מטכנולוגיה, אבל עושים בה שימוש נכון כדי להעשיר את עצמם ולהתפתח.

אז חיפשתי לי חממה חדשה, מקום להנביט בו את המילים והמשפטים שלי. וידיד מהעבר אפשר לי שיחה טובה בצ'אט, ושאלתי על סלואו והוא אמר-יאללה בואי.

והנה אני. עם מעדר ידני קטן (ללפ-טופ שלי קוראים חמודי). מקווה שאוכל לשתול פה איזו גינה קטנה. כמה שתילים ויהיו קצת פרחים ותבלינים. אתה מוזמנים להתבונן, ליהנות מהשמש, לנוח בצל, להתנדנד קצת על הערסל, לקבל השראה, להוסיף קצת טימין, זעתר ונענע לחיים.

וזאת מטאפורה. למי שלא הבין.

___________

תגובות3

 • הגב מרץ 18, 2012

  רננה

  תתחדשי
  יפה לך
  בדיוק בזמן. אביב מגיע ובכלל
  בהצלחה 

    

 • הגב מרץ 19, 2012

  ענת

  רק לצורך הגינות, מיכל הרט רק העלתה את התמונה לפייסבוק, היא בהחלט לא היתה במחיצת כל כך הרבה אנשי שלג בשנים האחרונות

    

 • הגב מרץ 19, 2012

  יעל

  נהניתי לקרוא! ממשיכה להתפתח לצידך, איתך ושואפת להמשיך למצוא ביום יום את ההנאה מהרגע, האטה כשצריך, הקשבה לעכשיו, ועידוד קול פנימי חיובי שנוכח, וגודל אם רק נותנים לו!! חברתך (עם היסטוריה ארוכה מאחורינו) 

    

השאירו תגובה