העתיד מתחיל כאן

בסוף השבוע האחרון יצא לי להשתתף באירוע מיוחד של "שבת אנפלאגד" שיזם ליאור זלמנסון. כאשר הוא יצר עימי קשר בנוגע לאירוע הוא סיפר לי שהפעם מגיעה אורחת מחו"ל, טיפאני שליין, אולם מאחר ואני הייתי בדיוק בדרכי לחופשה קצרה לא הספקתי להתעמק בדמותה – האפשרות להתכנס שוב יחדיו ללא כל הפרעות אלקטרוניות הספיקה מבחינתי על מנת שאאשר את בואי בשמחה. להפתעתי ולשמחתי, בפגישה עצמה התברר כי אותה אורחת מסתורית היא לא פחות ולא יותר מהיוזמות של "מניפסט השבת" ו-"יום ההתנתקות הבינלאומי" עליהם נכתב באתר זה בעבר, או במילים אחרות, אגדת סלואו בהתהוותה. טיפאני הגיעה לארץ כאורחת של אתר AOL במטרה לקדם סדרת סרטונים קצרים שכתבה והפיקה, ואני יותר משמח לשתף כעת שלושה באתר.

הסרטון הראשון עוסק ישירות ביוזמת  ה"שבת אנפלאגד" ובו מספרת טיפאני על הסיבות שהביאו אותה ואת משפחתה להתנתק ליום אחד בשבוע מכל המסכים המרצדים שסביבם. בסרטון השני היא מנסה להתוות קווים כלליים ל"אתיקה טכנולוגית", ובאחרון, והמעניין מכולם לטעמי, "סיבה לאופטימיות", היא מעניקה הסבר קצר ומלומד באשר ליחס בין המדיות השונות המקיפות אותנו, הבחירות שאנו עושים בחשיפה אליהן, והשפעתן על מידת האופטימיות או הפסימיות שלנו באשר לעתידו של העולם.

שלושת הסרטונים שבחרתי לקוחים מתוך סידרה של שמונה סרטונים סה"כ אותם היא כתבה והפיקה לטובת אתר AOL תחת הכותרת "העתיד מתחיל כאן", הם בני 4-5 דקות בלבד, וכמיטב המסורת של העשייה הקולנועית שלה עד כה (סרטון יום ההתנתקות שהפיקה עם בעלה מוטמע באופן קבוע בתחתית אתר סלואו) הם משלבים עומק, הומור ועריכה מהירה וקפדנית.

ממליץ בחום להקדיש כמה דקות לצפייה.

 

 

 

 

היה ראשון להגיב