לגמרי לבד

אני שוכר דירה ברחוב טשרניחובסקי כבר שלוש עשרה שנים, בין גן מאיר לאלנבי, ואם להיות יותר ספציפיים, בין רחוב רש"י למכבי. למרות שחלק זה של הרחוב משלב אזור מסחר ובתי מגורים, במשך רוב השבוע הוא שקט ושליו, וכשאני אומר רוב השבוע, אני מתכוון – עד יום שישי. אז, לקראת השעה עשר בבוקר מתפתח ברחוב פקק שלא היה מבייש אף סרט אסונות, והאנשים המטופשים שנכנסו עם רכב פרטי אל לב העיר, וכעת היו מוכנים למכור כליה בתמורה לאופניים מתקפלים וחניה מסודרת בפאתי העיר, עושים את הדבר הגיוני היחיד שעולה בדעתם – הם צופרים כמו משוגעים.

שלוש עשרה שנים הם הרבה זמן להתמודד עם צפירות כרוניות של יום שישי, והן מזמנות לא מעט דרכי התמודדות, הנעות בין השלכת ביצים מהמרפסת ועיסוק חובבני בכישוף שחור ועד פניה לעירייה והלשנה לפקחים מזדמנים. אבל מאחר ומכת הצפירות היא לא טשרניחובסקאית ייחודית, אלא בעיה ישראלית טיפוסית (מצטער, אני לא אנטי ציוני אבל בפריז לא תשמעו צפירה אחת גם אם הרכבת התחתית תרד מהפסים ותגיח מהמנהרה הישר לכיכר הבסטיליה בשעה הכי עמוסה של הכבישים) הרי שמה שבאמת דרוש לנו זה ניתוח קר רוח של הבעיה, מציאת השורש הפסיכולוגי/קוגניטיבי שאחראי להתנהגות הפסיכופטית, ואז עקירתו באמצעות שינוי תודעתי.

 מאחר והיו לי, כאמור, 13 שנים לעסוק בבעיה על שלל היבטיה הקיומיים, אני שמח לבשר שהצלחתי לפענח את הגורם הבראשיתי אשר מביא אנשים לצפור שוב ושוב כאשר הם תקועים בפקקים – הם פשוט לא מבינים.

 וזה בסדר, כי אני עכשיו פה על מנת להסביר.

מערכת השמש שלנו מורכבת משמונה כוכבי לכת. "חמה" הנה הפלנטה הראשונה במערכת זו, מרחקה מהשמש רק 58 מיליון קילומטרים, אין לה כול אטמוספירה והטמפרטורה הממוצעת על פניה היא 350 מעלות בצל, כך שלא ממולץ ללכת לים גם בין השעות ארבע לשש. על כוכב חמה אין כל סימני חיים.

הפלנטה השניה היא "נוגה". 108 מיליון ק"מ מהשמש, אטמוספירה דחוסה ולוהטת אשר יוצרת אפקט חממה המקפיץ את הטמפרטורות על פני הכוכב עד לרמה של 500 מעלות. גם על כוכב נוגה אין כל סימני חיים.

הכוכב הבא ברשימה הוא "כדור הארץ". אין צורך להרחיב עליו מילים. יש אנשים שטוענים שיש חיים על פני כדור הארץ, אבל הממצאים בנושא חלקיים.

אנשים שצופרים עדיין לא מבינים. אז אנחנו ממשיכים.

כוכב "מאדים" הוא ככל הנראה המרתק ביותר במערכת המשעממת שבה אנחנו חיים. כל הסימנים מעידים שבעבר היו על פניו חיים. תעלות חוצות את הכוכב מקצה לקצה, ומדענים סבורים שבעבר שימשו להעברת מים מקצהו האחד של הכוכב לקצהו השני. אחת התמונות המפורסמות במיוחד שצילמה חללית המחקר "ויקינג" מראה סלע ענק שבו חצובות פני אדם וברקע סניף סגור של סטארבקס. תמונה זאת משמשת גם היום כאחת העדויות המרכזיות בויכוח על קיומן של צורות חיים אחרות מחוץ לכדור הארץ. למרות האמור, מסיבות אלו ואחרות ננטש מאדים וכיום אין על פניו כל סימני חיים.

אריך פון דניקן צדק!

 

"צדק", למרות שהוא גדול פי 1400 מכדור הארץ לא נמצא עליו אפילו איש ירוק אחד שיבוא לברך אותנו כאשר נגיע אליו, לצדק, בדיוק כמו ל"שבתאי", "אורנוס" ו"נפטון", הכוכבים הבאים אחריו אין קרקע מוצקה, והפלנטה כולה בנויה ממעטפת של גזים ונוזלים. גם על ארבעת הכוכבים האלה אין חיים.

ביקום ישנן כמיליון ציוויליזציות מפותחות בשלבים שונים. את הנתון הזה מקבלים מהמשוואה הפשוטה שפיתח פרנק דריק מאוניברסיטת קורנל בשנת 1961.

N=R x Fp x NI x FI x Fi x Fc x L

בשנת 1983 יצאה החללית הראשונה ממערכת השמש, היתה זו "פיוניר 10". לחללית הוצמדה דיסקית שעליה מוטבעות דמויות של גבר ואישה, ציורים של מסלול החללית ומערכת השמש שלנו, וכמו כן עותק מספרו האחרון של יאיר לפיד. בצידה השני של הלוחית נחרט מספר הטלפון של מזכירות נאס"א. אף אחד עדיין לא החזיר צלצול.

הכוכב הקרוב ביותר אלינו, פרוקסימה קנטאורי, נמצא במרחק של 4 שנות אור. עוד בשנות השישים החלו מדענים לשדר אותות רדיו לכיוונו של הכוכב, ועד היום, פרט למספר דיווחי תנועה שוליים, לא נתקבלה ממנו שום תגובה שתעיד על קיומם של חיים.

13 שנים לקח לי להבין שזה בדיוק מה שאנשים שצופרים בפקקים לא מבינים – לפחות ברדיוס של 4 שנות אור, אנחנו לבד. לגמרי לגמרי לבד.

אז תפסיקו לצפור. ממילא אף אחד לא שומע אתכם, משוגעים.

_____________

תגובות2

 • הגב מרץ 5, 2012

  אמיר פכר

  ענק, כבר הרבה זמן לא צחקתי כך.

    

 • עמית נויפלד
  הגב מרץ 7, 2012

  עמית נויפלד

  תודה אמיר, כיף לשמוע

    

השאירו תגובה