50* מטר מרובע של אהבה – 5 – לרהט דירה קטנה

יהיה זה רק הולם לפרסם פוסט חדש בטור 50 מ"ר של אהבה בדיוק ביום בו פורסם כי הוועדה המקומית תל אביב אישרה את הקמתו של פרוייקט "קרן הקריה", שיכלול את קומפלקס העסקים, המגורים והפנאי הגבוה במדינה. "מרכז רוקופלר של העיר ללא הפסקה" יכלול מגדל עסקים בן 80 קומות, ועוד שני מגדלי מגורים בני 45 ו- 50 קומות, אשר מעל הכל מבטיחים עלויות תחזוקה גבוהות ביותר, כאלה שיהפכו גם את הדירות הקטנות שבפרוייקט (65 מ"ר לפי התכנון), לכאלה הנמצאות מחוץ להישג ידם של רוב תושבי העיר, שלא לומר אזרחי ישראל. בהתאמה, ולצד הפיכתן של הערים הגדולות למגרשי שעשועים לבעלי ההון והתושבים הזרים, אנחנו בוחרים להמשיך ולפרגן דווקא לאלה המבקשים לגור בחללים קטנים, אינטימיים ונעימים, של עד 50 מטרים מרובעים.

אז אחרי שהצגנו שתי דירות קטנות למופת, שיננו לעצמנו את הכללים והעצות למתחילים, כעסנו על מגדלי הרפאים והראנו שגם בחור מצליח ועשיר כגראהם היל מעדיף לגור בדירה קטנה למרות שהיה יכול להרשות לעצמו את הלופט היקר ביותר שבנמצא, לא נותר לנו אלא לעבור כעת לשלב הפרקטיקה, או במילים אחרות, לראות איך דוחפים חיים שלמים למטרים בודדים, והפעם – רהיטים.

בשלושת הסרטונים הבאים מוצגים פתרונות ריהוט אשר מאפשרים לחדר אחד לעבור הסבה מסלון, לחדר שינה ולחדר עבודה, בקלות ובמהירות, ולעשות זאת מבלי לוותר לחלוטין על הטעם הטוב. אמנם, שלושת הסרטונים מציגים חברות שפועלות בחו"ל (ואנו מזהירים מראש שחלק מהפריטים חוזרים על עצמם בסרטונים השונים) אולם מעבר לכך שבוודאי ניתן להזמין את הפריטים לארץ, או לבקש מנגר לתכנן פריטים דומים, הרי שחיפוש קצר בגוגל תחת המילים "רהיטי פטנט", או "רהיטים לדירות קטנות" הניב מספר תוצאות, כגון זו, שאפילו מוכרת את שולחן האוכל שמככב בסלון של גראהם היל.

רגע אחד זה שולחן בכניסה שאפשר להניח עליו תיק וצרור מפתחות, וברגע השני אתם מארחים לצדו תריסר אנשים

 

ועכשיו הסרטונים המובטחים (תכלס מספיק לראות אחד כדי להבין את הרעיון)

 

 

 

 

סביר להניח שמחירם של רהיטי הפטנט גבוה יותר משל רהיטים רגילים, אולם בטווח הרחוק החיסכון הכספי בהוצאות התחזוקה של דירה קטנה יחסית לדירה גדולה הוא משמעותי, ובוודאי שמחזיר את ההשקעה הראשונית, וזאת מבלי לציין את תרומתם לשמירה על חלל נקי מחפצים מיותרים, ומראה מינימלסיטי מבורך באופן כללי.

__________

הבה נניח לאלה הרוצים להשתעבד לדירות ענק, אך לא ליזמיי הנדל"ן שדוחפים להקמתן. לאלה הבוחרים לחיות במגדלי הרפאים, אך לא לעיריות המאפשרות את בנייתם. לאלה המעדיפים לחוות את העיר מהקומות העליונות כתמונת נוף ולהתנתק מתוואי השכונה וממרקם החיים העירוניים, אך לא לשיטה הכלכלית המייצרת אותם.

החיים האמיתיים מתרחשים קרוב ככל האפשר למדרכות, בדירות קטנות, שמחלונותיהן ניתן לשמוע אנשים ואת רעשי הרחוב. כשנראה את שלטי החוצות הנוצצים של מתחם רוקופלר החדש, נזכור זאת, ונדאג להזכיר לאחרים.

__________

לכל הפוסטים בטור 50* מ"ר של אהבה

__________

תגובות8

 • הגב יולי 31, 2013

  ליאת זנד

  כמי שגרה בדירה פיצפונית (30 מ"ר יפים שמופיעים כאן, במדור) אני יכולה להעיד שאפשר לשאוב רעיונות ולהפעיל הרבה יצירתיות ודמיון כדי למקסם שטח קטן.

  אגב, איקאה היא פתרון זול (יחסית)לפתרונות אחסון חכמים וגם אפשר לתרגם רעיון לפתרון אצל נגרים ונפחים, דבר שיוזיל עלויות עוד יותר.

  בהצלחה

    

 • הגב אוגוסט 6, 2013

  שירה

  הלינק ל"כללים ועצות למתחילים" לא עובד. הוא אמור להוביל לכאן:
  http://bit.ly/155fOjV

  שירה, מתקנת לינקים באתר סלואו מאז יולי 2013

    

 • מערכת סלואו
  הגב אוגוסט 6, 2013

  מערכת סלואו

  אנחנו לא יודעים מה היינו עושים בלעדיך
  תודה שירה!

    

 • הגב אוגוסט 6, 2013

  שירה

  ואחרי שקראתי וצפיתי והוקסמתי נותרתי בכל זאת עם החשש שבשיטת המיטה המתקפלת הייתי מבלה יותר מדי לילות בשינה על הספה/השטיח 🙂

    

 • הגב פברואר 1, 2014

  איציק

  השאלה היא איפה בארץ יש חנות כזאת?
  בכיף הייתי קונה משם כמה וכמה דברים

    

 • מערכת סלואו
  הגב פברואר 1, 2014

  מערכת סלואו

  היי איציק, אם כותבים במנוע חיפוש "ריהוט פטנט" או "ריהוט לדירות קטנות" מקבלים כמה אופציות מקומיות. ברוב המקרים לא מדובר בחברות עם התמחות ספציפית בתחום, אבל יש כמה חנויות שמביאות או מייצרות בנוסף גם ריהוט ייעודי כמו זה שנסקר בפוסט

    

 • משה
  הגב אפריל 11, 2014

  משה

  ואיך אפשר בלי הסרט הזה
  https://www.youtube.com/watch?v=lDcVrVA4bSQ

    

 • מערכת סלואו
  הגב אפריל 11, 2014

  מערכת סלואו

  תודה משה, אכן תוספת מבורכת

    

השאירו תגובה